EcMeNe.DarkBB.com

Ec Me Ne Drejt Suksesit Tuaj.
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share
 

 Thenie te bukura per dashurin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 23
Join date : 23/03/2008

Thenie te bukura per dashurin Empty
MesazhTitulli: Thenie te bukura per dashurin   Thenie te bukura per dashurin Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 11:37 am

Tėrė gjithėsia e shkrirė nė njė qenie - kjo quhet dashuri.

Tėrė njė libėr nė njė fjalė, i tėrė oqeani nė njė pikė loti, shtatė palė qiell nė njė shikim, fortunė nė njė ofshamė, rrufe nė njė prekje, njėmijė vjet nė njė ēast! Kjo ėshtė dashuria.

Dashuria ėshtė romani i zemrės.

Nėqoftėse drita ėshtė dashuria e parė e jetės, athua a ėshtė dashuria drita e zemrės ?

Dashuria ėshtė pėlhurė qė e thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje!

Dashuria ėshtė zjarr, flaka e tė cilės i djeg tė gjitha vėshtirėsitė e njerėzimit.

Tė dashurosh, edhe mė keq tė mos dashurosh, por mė sė vėshtiri ėshtė ta gjesh atė qė tė do!

Dashuria ėshtė poet i madh i cili kurrė nuk e sheh tė dashurin ashtu siē ėshtė, por ashtu siē dėshiron tė jetė.

Nėse nuk tė ka prekur dashuria, je duke ecur nėpėr terr.

Jeta pa dashuri ėshtė si viti pa pranverė.

Zemra ėshtė pasuri, qė as nuk shitet, as nuk blehet por dhurohet.

Dashuria nuk mund tė jetė e thellė, nėqoftėse nuk ėshtė e pastėr.

Dashuria e pėrhershme ėshtė xhevahir, i cili ka nevojė pėr kuti tė artė.

Dashuria shndėrrohet nė shkallė tė arta nėpėr tė cilat zemra ngjitet deri nė qiell.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ecmene.forumsq.net
Vjeshta

Vjeshta

Numri i postimeve : 6
Join date : 15/08/2009
Location : Qytet historik

Thenie te bukura per dashurin Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te bukura per dashurin   Thenie te bukura per dashurin Icon_minitimeSat Aug 15, 2009 1:46 am

Asnje knaqesi nuk eshte me njerezore sesa ajo e dashurise , asnje nuk eshte me e afte per t'a humanizuar njeriun. Por, dashuria si dhe arsyeja , nuk njeh gjysma... Ne nuk duam pregjysme.
Erich Fromm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vjeshta

Vjeshta

Numri i postimeve : 6
Join date : 15/08/2009
Location : Qytet historik

Thenie te bukura per dashurin Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te bukura per dashurin   Thenie te bukura per dashurin Icon_minitimeSat Aug 15, 2009 2:01 am

Dashuri eshte cdo gje, kjo eshte krejt cka dijme per dashurine.
Emily Dickinson

Dashuria eshte gjysma e fesė. V.Hugo

Dashuria nuk ka moshė, ajo eshte gjithmone ne lindje e siper. Anonime

Ata qe jetojne nga dashuria, jetojne nga perjetesia.
Emile Verhaeren
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vjeshta

Vjeshta

Numri i postimeve : 6
Join date : 15/08/2009
Location : Qytet historik

Thenie te bukura per dashurin Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te bukura per dashurin   Thenie te bukura per dashurin Icon_minitimeSat Aug 15, 2009 2:02 am

Elena e embel , me ben te perjetshem me nje puthje; buzet e saja
thithin shpirtin tim: shiko po fluturon.
Marlowe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vjeshta

Vjeshta

Numri i postimeve : 6
Join date : 15/08/2009
Location : Qytet historik

Thenie te bukura per dashurin Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te bukura per dashurin   Thenie te bukura per dashurin Icon_minitimeSat Aug 15, 2009 2:13 am

Dashnorėt nė botė shohin vetėm veten, harrojnė se i shohin tė tjerėt.
Platoni

Dashuria asnjėherė nuk lind nė shpirtin e prishur.
Ikbali

Nga gjithė pasionet, dashuria ėshtė mė e fuqishmja, ajo nė tė njėjtėn kohė sulmon zemrėn, kokėn dhe vetėdijen.
Volteri

Dashuria ėshtė prore fisnike dhe e bukur, por e vėrteta kujdeset qė ajo tė kalojė nėpėr pyllin e hithėrave.
Keseli

Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton krijuesit.
P.Vasa

Kur njeriu kupton pse dashuron, atėhere pushon sė dashuruari.
Jesenski

Dashuria ėshtė ēėshtje e ndjenjave e jo e dėshirave. Nuk mund tė dashuroj pse dua, e mė sė paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar ėshtė e marrė.
Kanti

-Pse dashuron?
-Qė tė lirohem prej njė pjese tjetėr tė dhembjes qė s'e shterr puna krijuese dhe qė tė frymėzohem pėr punė.
Qosja

Arsyeja nuk mė ka mėsuar pėr asgje: gjithė ē'di mė ka dhėnė, mė ka zbuluar zemrėn.
Tolstoi

Engjejt e quajnė gėzim i qiellit, djajtė e quajnė vuajtje e skėterrės, njerėzit e quajnė dashuri.
Hajne
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vjeshta

Vjeshta

Numri i postimeve : 6
Join date : 15/08/2009
Location : Qytet historik

Thenie te bukura per dashurin Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te bukura per dashurin   Thenie te bukura per dashurin Icon_minitimeSat Aug 15, 2009 2:31 am

Largesia eshte per dashurine sikunderse eshte era per zjarrin,shuan qiririn por ndez me teper zjarrin.
Stendhal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
r*e*n*a*Numri i postimeve : 1
Join date : 11/12/2012
Age : 40
Location : shqiperi

Thenie te bukura per dashurin Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te bukura per dashurin   Thenie te bukura per dashurin Icon_minitimeTue Dec 11, 2012 2:39 am

Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Thenie te bukura per dashurin Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te bukura per dashurin   Thenie te bukura per dashurin Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thenie te bukura per dashurin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
EcMeNe.DarkBB.com :: Tema Shoqėrore :: Dashuria & Seksi-
Kėrce tek: