EcMeNe.DarkBB.com

Ec Me Ne Drejt Suksesit Tuaj.
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share
 

 Me fat te gjithėve besimtarve tė fesė Islame Fitėr Bajramin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 23
Join date : 23/03/2008

Me fat te gjithėve besimtarve tė fesė Islame Fitėr Bajramin Empty
MesazhTitulli: Me fat te gjithėve besimtarve tė fesė Islame Fitėr Bajramin   Me fat te gjithėve besimtarve tė fesė Islame Fitėr Bajramin Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 9:15 pm

EcMeKohen.NET Tė gjithė besimtarve tė fesė islame ja urron fitėr bajramin.

Pėr ju qė agjeruat gjatė muajit tė ramazanit all-llahu jau boft kabull.

Ditėt qė kaluan
Ne agjėruam
Ndigjuam Perendinė
Mposhtėm urinė
Lexuam Kur-anin
Forcuem imanin
Zotit iu afruem
Atij iu drejtuem
Larguam haramin
Mundėm shejtanin
Shpirtit dermanin
Me fat bajramin


Shpirtin pastruem
Trupin forcuem
Dhamė pasurinė
Larguam zilinė
Zotit iu drejtuam
Nga Ai kėrkuam
Afruam kojshinė
Ēfaqėm mirsinė
Dijmė ē’ėshtė me hjekė
Se duhet vdekė
Bajram mubarek

Melekėt thėrrasin
Kėndo qė hasin
Flasin shpejtoni
Mos u vononi
Sot ėshtė dita
qė s’hup merita
Sot Zoti juaj
Do t’ju paguaj
Lum ai qė pritė
Kėtė me arrijtė
Me fat kėto ditė

Iblisi thėrret
Ēiret,bėrtet
Thrret shok’t e vet
E pyesin ē’kėrkon
Qė po na fton
Kush t’ka hidhėrua
Vetėm na thuaj

Kurrkush ai thotė
Por Zoti sot
Dha rahmet mbi botė
Armikut tim
I dha shpėrblim
Vaj halli im
Zoti Muhammedit
Ia fali ymmetin

Ju keni detyrė
Nė ēdo mėnyrė
Nė sy ti mbani
Hiē mos vu ndani
I thirrni pa pra
Aheng me ba
Lėshoni muzikėn
Mos tė kenė frikėn
Epshet ju prekni
Thuanu na ndjekni
U jepni raki
N’kėtė ditė me pi
Se ata qė dehen
Nga Zoti urrehen

Pra t’kem kujdesin
Detyra na presin
Namaz dhe lutje
Tė bėjmė dhe tutje
Prindėrvet kujdesin
Derisa tė vdesin
Tė afėrmit tonė
Ti vizitojmė
Tė ruajmė kojshinė
Kem porosinė
Edhe t’festojmė
Por mos t’teprojmė
Se atė qė tepron
Zoti se don
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ecmene.forumsq.net
 
Me fat te gjithėve besimtarve tė fesė Islame Fitėr Bajramin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
EcMeNe.DarkBB.com :: Informacionet dhe Lajmet e EcMeNe.DarkBB.com :: EcMeNe.DarkBB.com : Info & Lajme-
Kėrce tek: